Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.12.10

 

 Wprowadzenie : W drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg. 

 

 1. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.

 2. Przed kościołem możemy do puszek złożyć dobrowolną ofiarę jako naszą adwentową pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 3. Zachęcamy dzieci do wytrwałego udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę o godz. 7.00 zapraszamy młodzież i dorosłych. Kochani rodzice i dziadkowie bardzo smutnym jest fakt że do tej pory dramatycznie mało dzieci przychodzi na roraty. Do Was kierujemy słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Nie zabraniajcie im”. Zróbcie wiec Rodzice co w Waszej mocy aby dzieciom pomóc w uczestnictwie w roratach. Uczestnictwo w roratach to jedno z najpiękniejszych wspomnień naszego dzieciństwa i wielką szkodą by było gdyby nasze dzieci zostały tego pozbawione.

 4. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Antoniego.

 5. W środę o 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 6. Także w środę o 19.00 kolejne spotkanie z cyklu „Okulary wiary”.

 7. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, przed Mszą wieczorną Koronka a po Mszach możliwość uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny.

 8. Odwiedziny naszych chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami będą w sobotę 16 grudnia. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. Ruch Światło-Życie, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Effatha oraz wspólnota "Pójdź za Mną" z parafii św. Andrzeja Boboli zapraszają na wspólne czuwanie adwentowe w naszym kościele parafialnym w sobotę 16 grudnia o godz. 19.00 po Mszy Świętej.

 10. Po Mszy św. można nabywać przed kościołem świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom składając ofiarę nie mniejszą niż 6 zł a w domu katechetycznym poświęcone wigilijne opłatki. Opłatki wigilijne można także nabywać w domu katechetycznym w poniedziałki od godz. 15.00 do 18.00. Zachęcamy, aby opłatki nabywać w swojej parafii. Niech będą znakiem jedności rodziny parafialnej w wieczór wigilijny.

 11. Przed kościołem, w domu katechetycznym i w zakrystii możemy za 15 zł zakupić nasz piękny parafialny kalendarz. Zachęcamy aby znalazł swoje miejsce w każdej rodzinie parafii.

 12. W przedsionku zakrystii można nabyć prasę religijną. Przed kościołem i w przedsionku zakrystii jest też parafialna gazetka „Bliżej Siebie”.

 13. Przed bocznymi ołtarzami znajdują się kosze na żywność. Do niedzieli 17 grudnia włącznie możemy do nich składać dary żywnościowe aby pomóc i ułatwić godne przeżycie Świąt potrzebującym w naszej parafii. Zachęcamy do wspaniałomyślności.

 14. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych do odprawienia Ojcu Kazimierzowi który pomagał w naszej parafii.

 15. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę specjalna kopertowa ofiara na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy aby wszystkie rodziny wzięły na siebie ciężar troski o parafię. To nasze wspólne dobro i nasza wizytówka ale też potrzeba wspólnej troski aby parafia dalej się rozwijała a świątynia i jej obejście wyglądały godnie. Dobrodziejów rozumiejących sprawę troski o parafię zapewniamy o codziennej modlitwie. Koperty można zabrać pod chórem i w zakrystii.

 16. W tym tygodniu w ramach kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic :

  Niedziela 10.12.2017
  P ul. Kminkowa i Tymiankowa
  K blok przy ul. Lajkonika 9, dom nr 6 i ul. Jaskrowa
  A ul. Mazurska od nr 101 do nr 33

  Poniedziałek 11.12.2017
  A Jaworze Dolne od p. Wiencek do p. Jana Wąsowicza, ul. Agrestowa, Bielska, Kasztanowa, Głogowa, Olszynowa (domy po przeciwnej stronie ul. Bielskiej należą do parafii Jaworze)

  Wtorek 12.12.2017
  P ul. Kolberga, Swojska, Prądnicza, Topazowa, Rubinowa od ul. Topazowej do Perłowej

  Czwartek 14.12.2017
  K ul. Czujna i Zagłoby

  Piątek 15.12.2017
  M ul. Hanki, Kameliowa i Kmicica

  Sobota 16.12.2017
  P ul. Agawy (początek od ul. Storczyków)
  K ul. Miętowa od ul. Jaworzańskiej do ul. Storczyków i ul. Słodka
  A ul. Kaskadowa bez nowych szeregowców ( początek od p. Kubalów)

  Niedziela 17.12.2017
  A ul. Gminna, Mazurska od nr 33 i 36 do ul. Dzwonkowej i ul. Suwalska
  K ul. Tartaczna, Smocza, Dębowiec i Łowiecka

 17. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza 15 grudnia od 12.00 do 20.00 na kiermasz bożonarodzeniowy.

 18.  Od 9.30 do 13.30 trwać będzie w naszej parafii akcja pobierania krwi „Podaruj Komuś Życie”. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Oby wielu parafian zdobyło się na ten wielki gest miłości bliźniego, który może uratować nie jedno życie także nasze.

 19. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
  W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
  Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)