NIEDZIELA  - 22.05.2016 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

Wprowadzenie: W każdej liturgii oddajemy chwałę Bogu Ojcu, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. W dzisiejszej jednak uroczystości w sposób szczególny chcemy oddać cześć tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Jest to wielka tajemnica naszej wiary objawiona nam przez Jezusa Chrystusa, stanowiąca fundament naszej wiary. Prośmy więc Boga w tej Eucharystii, abyśmy zawsze trwali w prawdziwej wierze. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i nabożeństwo majowe.

 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 3. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 4. W środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, które usytuowane będą jak co roku obok domu p. Jachna, p. Brandys - Gluza, p. Kędzior – Jafernik oraz na placu kościelnym. Mieszkańców powyższych domów jak również mieszkańców z pobliskich ulic prosimy o wzięcie odpowiedzialności za przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy. Czwarty ołtarz niech przygotuje młodzież oazowa.

 6. Bardzo prosimy parafian o liczny udział w procesji Bożego Ciała. To nasz publiczny hołd Jezusowi i wyraźny znak naszej wiary. Aby śpiewać i modlić się podczas procesji nie zapomnijmy zabrać modlitewnika. Miło też będzie widzieć pięknie ustrojone domy wzdłuż trasy procesji. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30. 9.00 i 12.00 a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i po nim Msza św. o godz. 18.00. Do uroczystości Bożego Ciała przygotujmy się także korzystając ze Sakramentu Pokuty, tak byśmy mogli w tym dniu przyjąć Komunię świętą.

 7. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Panie katechetki prosimy o zaopiekowanie się dziećmi sypiącymi kwiaty. W środę o godz. 17.00 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty. Prosimy parafian o pomoc w zorganizowaniu kwiatów do sypania i przyniesienie ich na Mszę św. w środę lub przed procesją w czwartek.

 8. W oktawie Uroczystości Bożego Ciała po Mszach odprawiać będziemy nabożeństwo a po nim będzie procesja wokół kościoła. Dlatego w te dni zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy też w te dni dzieci do sypania kwiatów.

 9. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja ks. diakon Przemysław przyjmie święcenia kapłańskie. Wszystkich Diakonów polecajmy Panu Bogu w swoich modlitwach. Zachęcamy parafian do udziału w tej pięknej uroczystości.

 10. Także w sobotę o 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

 12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przygotowanie duchowe do wielkiej i historycznej chwili Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w naszej parafii. Przygotowanie poprowadzi ks. Kazimierz Zdziebko – Oblat Maryi Niepokalanej. Z ołtarzy bocznych i pod chórem możemy zabrać obrazki z wydrukowanym planem Triduum i Peregrynacji w naszej parafii. Niech trafią do każdej naszej rodziny. Już dziś tak planujmy nasze zajęcia aby wziąć udział w przygotowaniu duchowym, skorzystać ze spowiedzi a przede wszystkim zaplanować udział w przywitaniu Obrazu i Relikwii oraz godnym przeżyciu czasu Peregrynacji. Bardzo już dziś Was prosimy o wielką mobilizację i przygotowania do przystrojenia trasy prowadzącej od granic parafii w Jaworzu aż do naszej świątyni. Peregrynacja to wielkie i historyczne wydarzenie dla całej naszej parafii, ogromna ilość Bożego Miłosierdzia, które stanie się naszym udziałem ale także sposobność do dania świadectwa autentycznej wiary i pokazania, że w Wapienicy są naprawdę ludzie dobrzy, kochający Boga i przywiązani do swojej parafii i Kościoła.

 13. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Tam też możemy zgłosić chęć nabycia błogosławieństwa dla rodziny i pięknej pamiątki z dnia peregrynacji. Koszt takiego obrazka z ramką 20 zł.

 14. W Boże Ciało i w przyszłą niedzielę będziemy mogli zakupić pamiątki, książki, obrazki, pomoce do strojenia naszych domów na czas peregrynacji. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

 15. 18 czerwca chcemy zorganizować festyn parafialny. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Parafian o sponsorowanie czy ofiarowanie fantów, upieczenie ciasta czy jakąkolwiek inną formę pomocy przy organizacji naszego festynu. Fanty można składać w kancelarii a od czerwca także w bibliotece parafialnej. Co do innych form pomocy prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania do zbliżającego się festynu.

 16. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków na Regionalny Dzień Skupienia. Odbędzie się on w Hałcnowie w piątek od godz. 12.00 do Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy członków Apostolstwa do udziału w tej modlitwie.

 17. Ksiądz Mateusz Dudkiewicz wraz z naszym klerykiem Krzysztofem organizują wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej nad morzem w Jarosławcu w dniach od 24 czerwca do 9 lipca. Koszt 15-stu dni rekolekcji to 990 zł. Zapisy poprzez stronę internetową, której adres znajdziemy w gablotce. – www: luce.org.pl/fundacja

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

menu