Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2017.10.22

 

Wprowadzenie : W dzisiejszą niedzielę misyjną gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

 1. Kończy się październik dlatego zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej także tych którzy z różnych powodów w niej w tym roku nie uczestniczyli. Dziś różaniec o godz. 17.30.

 2. Jutro po Mszach św. modlitwy do św. O. Pio i możliwość uczczenia Jego Relikwii. Zapraszamy czcicieli św. O. Pio.

 3. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy intencje mszalne na przyszły rok. Zastanówmy się jeszcze czy w przyszłym roku nie wypada nam jakaś ważna rocznica czy jubileusz godny zamówienia Mszy św. Pamiętajmy też o wdzięcznej modlitwie za naszych zmarłych.

 4. We wtorek różańcem i Mszą św. rozpocznie się rocznicowe spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 5. We wtorek wyjątkowo nie będzie czynna kancelaria parafialna o godz.19.00.

 6. W środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu „Okulary wiary”.

 7. W piątek odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.  O godz. 17.15 spowiedź święta a o 18.00 Msza Św.

 8. W sobotę o 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie za tydzień o 13.15.

 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary a jednej z rodzin z ofiarowanie pięknych kwiatów do niedzielnego wystroju kościoła.

 10. Także Bóg zapłać uczestnikom pielgrzymki Śladami Matki Teresy i do Medjugorie za zakupienie dla parafii nowej kapy.

 11. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Przypominamy, że na wypominki roczne wpisujemy krótko tylko najbliższe osoby natomiast pozostałych krewnych czy znajomych wpisujemy na wypominki jednorazowe.

 12. W przedsionku zakrystii sprzedawana jest parafialna prasa religijna. Można też jeszcze zakupić gazetkę „Bliżej Siebie”.

 13. Jak pewnie zauważyliśmy w naszym kościele pojawiły się dwa nowe konfesjonały. Są one specjalnie wygłuszone i przystosowane do spowiadania osób ze słabszym słuchem a i wszystkim spowiadającym zapewniają większy komfort i intymność korzystania ze sakramentu pokuty. Oby to udogodnienie sprawiło że częściej, godniej i spokojniej będziemy korzystać ze spowiedzi. Pamiętajmy, że gdy nad drzwiami świeci się białe światełko to konfesjonał jest wolny a kapłan oczekuje na penitenta zaś gdy nad drzwiami świeci się światełko czerwone znaczy to, że ktoś właśnie się spowiada. No i oczywiście dla pełnej tajemnicy spowiedzi zamykajmy za sobą drzwi. Prosimy by osoby ze słabszym słuchem korzystały od teraz głównie z konfesjonałów pod chórem.

 14. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się wykaz pogrzebowych intencji mszalnych przekazanych ks. Zenonowi Mierzwa i ks. prałatowi Józefowi Śliżowi.

 15. Zwracamy się do nawiedzających cmentarz i groby zmarłych z ogromną prośbą o segregowanie śmieci. Na cmentarzu są dwa kontenery – do jednego wrzucajmy śmieci mokre – czyli takie które się rozkładają, ulegają gniciu a do drugiego suche. Dajmy świadectwo naszej kultury, zrozumienia i troski o dobro swojej parafii i cmentarza za co już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

 16. Młodzież oazowa jak co roku organizuje sprzedaż zniczy. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji. Sprzedaż odbywać się będzie w tą niedzielę, przyszłą oraz 31października oraz 1 i 2 listopada.

 17. Kierownictwo Domu Kultury zaprasza na koncert "Kocham cię życie.."  w dniu 27 października o godz. 18.00 .W repertuarze piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Anny Kędroń. Wstęp wolny!

 18. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy w obronie nienarodzonych, chorych dzieci w ramach inicjatywy obywatelskiej "Zatrzymaj aborcję". Prosimy o włączenie się i złożenie podpisu pod tą bardzo ważną inicjatywą.

 19. Zmarł Eugeniusz Kózka. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

 20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)