Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.06.2017 r.

 

 

Wprowadzenie: W dzisiejszą niedzielę słyszymy jak Jezus Chrystus posyła Apostołów do zbłąkanych owiec. Także nas wzywa do pracy na swoim żniwie. W tym zadaniu nie pozostawia nas samych, lecz obiecuje prowadzić nas - jak niegdyś Naród Wybrany przez pustynię. Wsłuchując się w słowo prawdy, przyjmijmy je z wiarą. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Parafialnego Festynu Rodzinnego. Bóg zapłać tym którzy wspomagali organizację tej imprezy finansowo, fundowali nagrody, ofiarowali wędliny i mięso na grilla, ciasta i fanty. Dziękujemy za wypożyczenie ławek, stołów i namiotów. Dziękujemy Wszystkim pracującym i poświęcającym swój czas przed i podczas festynu a także orkiestrze, panu Janowi za prowadzenie zabawy i firmie która udostępniła park zabaw. Dziękujemy także Wam Wszystkim, którzyście wzięli udział w tym parafialnym święcie radości. Wszelki trud ludzi dobrego serca, zatroskanych o swoją parafię niech Pan Bóg wynagrodzi swoimi łaskami a czas wspólnej zabawy niech przyczyni się do jeszcze większej jedności naszej Wspólnoty Parafialnej.

 2. Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

 3. Jutro o godz. 18.00 Mszę św. odprawi w naszej świątyni ks. neoprezbiter Tymoteusz Szydło, syn Pani Premier, który był u nas na miesięcznej praktyce katechetycznej. Po Mszy św. będzie udzielał chętnym błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

 4. We wtorek odbędzie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie. Rozpocznie się ono Mszą św. o 18.00.

 5. W środę po nabożeństwie czerwcowym wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 6. Także w środę po nabożeństwie czerwcowym spotkanie 22 Róży Żywego Różańca pod opieką św. Weroniki. Prosimy o pewną obecność.

 7. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.30, 16.30 i o godz. 18.00. Zaś o godz. 8.00 i 9.00 będą dodatkowe Msze dla dzieci i młodzieży gimnazjum.

 9. W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkie dzieci podziękują Panu Bogu za otrzymane łaski i dary Ducha Świętego w czasie Mszy św. o godz. 8.00 a młodzież gimnazjalna w czasie Mszy św. o godz. 9.00. Pozostałą młodzież zapraszamy na godz. 18.00. Na te dziękczynne Msze św. zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Wiele darów i łask żeśmy otrzymali, umiejmy docenić Bożą łaskawość przez nasze dziękczynienie. Od godz. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży.

 10. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Mszą chrzcielną, która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 11. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka.

 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o swojej codziennej modlitwie.

 13. Już niedługo rozpoczną się wakacje. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Wszyscy pamiętajmy, że nie powinno być żadnej niedzieli także wakacyjnej i urlopowej bez Mszy św. A uczestnicząc w świętym spotkaniu z Bogiem pamiętajmy o skromnym i godnym świątyni stroju. O tym pamiętajmy także uczestnicząc we Mszy św. w swoim parafialnym kościele.

 14. Pani Krystyna Ratowska przyjmuje zapisy na wyjazd do Łagiewnik na nocne czuwanie w najbliższy piątek oraz na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 lipca.

 15. Wydział Duszpasterski naszej Kurii organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców, która będzie 2 lipca. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

 16. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka naszego dekanatu do Rajczy. Wyjazd o godz. 16.00 od kościoła w Aleksandrowicach. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 505707461 do poniedziałku wieczora.

 17. 2 lipca od godz. 9.30 do 13.30 odbędzie się w naszej parafii akcja pobierania krwi. Już dziś zachęcamy do tego czynu miłości.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

 

 

 


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42