OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                                 31  SIERPNIA  2014
       

Wprowadzenie : Dzisiaj w naszej parafii dzień dziękczynienia, za urodzaje. Wysłuchał Bóg naszą modlitwę – chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, dlatego z wiarą śpiewamy Te Deum laudamus za każdy kłos, za całe plony, za wszystko, co z Bożej Miłości urodziła nam ziemia, aby nikomu z nas nie brakowało chleba i pożywienia.

 1. Dziękujemy naszym rolnikom, którzy przygotowali i przyozdobili naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość parafialnego dziękczynienia za urodzaje.
 2. O godz. 17.15 czytanie rocznych zalecek i Różaniec za zmarłych zalecanych.
 3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży oraz ich wychowawcom i nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Zapraszamy jutro wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 8.00, młodzież Gimnazjum o godz.9.00 acałą młodzież ponad gimnazjalną o godz. 18.00. Świadomi trudów, które przed nami w Imię Boże rozpocznijmy ten nowy czas. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców naszych dzieci i młodzieży.
 4. We wtorek po Mszach św. będziemy modlić się o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w nich zwłaszcza rodziny i małżeństwa. Będzie też okazja uczcić Relikwie św. Jana Pawła II.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B.N.P. a w czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek dzień eucharystyczny dla dzieci klas 3 i 4 i po Wczesnej Komunii św.. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci a o godz. 16.30 Msza św. Bardzo prosimy rodziców, aby pamiętali o sakramentalnym spotkaniu z Bogiem swoich dzieci.
 8. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano od godz. 6.30 a popołudniu od 17.30. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą św.
 9. W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 17.45. Narzeczonych przyjmujemy we wtorek, czwartek i piątek od 19.00 do 20.00.
 11. Informujemy rodziców dzieci klas drugich, że I Komunia św. w tym roku katechetycznym jest planowana na 10 maja.
 12. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.
 14. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w czasie której chcemy modlić się o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny i szkolny. Wyjazd 13 września o godz. 7.30. Koszt przejazdu 20 zł.
 15. W przedsionku zakrystii możemy zakupić parafialną prasę religijną. Polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów np. stanowisko Kościoła czy wojna może być sprawiedliwa a także czy dzieciom należy dawać kieszonkowe. Jest też do zakupienia i odebrania „Mały Gość Niedzielny”.
 16. W przyszłą niedzielę 7 września Ksiądz Biskup zaprasza diecezjan na pielgrzymkę do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzickiego. Początek uroczystości w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 15.00.
 17. Zmarła Emilia Kobylańska. Pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu
 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem. Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych. W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Ofiary można składać także na konto parafii:

 Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.