V NIEDZIELA WIELKANOCNA  - 24.04.2016

 

Wprowadzenie: Przychodzimy na Eucharystię, która jest ucztą miłości, aby przypomnieć sobie treść i zadanie nowego przykazania. Jego realizacja czyni nas uczestnikami Bożej miłości, która zaprowadziła Jezusa na Krzyż a w poranek wielkanocny rozerwała więzy śmierci.

 1. Dziś o 17.15 czytanie rocznych zalecek i różaniec za zmarłych zalecanych.

 2. Jutro przypada święto św. Marka. W tym dniu tradycyjnie modlimy się o urodzaje i dobre plony. Początek modlitw w naszej świątyni o godz. 17.30.

 3. Także jutro podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji ks. prob. Jerzego i ks. Marka, którzy obchodzą swoje imieniny. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy.

 4. W środę o 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Także w środę o godz. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 6. W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Także w czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy tegorocznych maturzystów. Chcemy modlić się o dary Ducha Św. dla Was o po Mszy otrzymacie indywidualne błogosławieństwo.

 8. Młodzież przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w piątek na spotkanie dekanalne, które odbędzie się w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 9. W piątek przybędzie do nas grupa 22 pielgrzymów z Cieszyna, którzy zmierzać będą do Łagiewnik Bardzo prosimy rodziny o przyjęcie pielgrzymów na noc do swojego domu. Za życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

 10. Zapraszamy Rady Rodziców klas drugich, które mają przystąpić do I Komunii Św. w przyszłym roku szkolnym na spotkanie, które odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Celem spotkania będzie ustalenie terminu uroczystości komunijnej. Jeżeli do Rady Klasowej należą rodzice dzieci po Wczesnej Komunii lub nie uczęszczających na religię katolicką, prosimy wybrać przedstawicieli tak, aby każda klasa mogła mieć trzyosobową delegację.

 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, także te które po Mszy św. złożymy na pomoc umęczonej działaniami wojennymi Ukrainie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczone będzie na potrzeby naszej diecezji.

 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Zachęcamy do jej zakupienia i lektury. Zachęcamy także do odwiedzania ciekawej strony internetowej naszej parafii. Można tam też zapisać się na otrzymywanie najnowszych informacji parafialnych na swoją skrzynkę poczty elektronicznej. Niech przyczyni się ta możliwość do jeszcze większego zainteresowania życiem naszej rodziny parafialnej.

 13. Nawiązując do dzisiejszego listu pasterskiego bardzo prosimy parafian o włączenie się w posługę i działalność Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich, którzy mają wiele dobra w sercu i tym sercem chcą się podzielić z potrzebującymi pomocy. Chętni proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 14. Dalej też prosimy chętnych o przystąpienie do tworzonej Róży Różańcowej, której patronką będzie Ostrobramska Matka Miłosierdzia. Potrzeba jeszcze 8 chętnych osób gotowych odmówić dziesiątkę różańca codziennie.

 15. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. W programie między innymi Wenecja, Asyż, Loretto, Lanciano, San Giovani Rotondo, Monte Sant Angelo, Rzym, Florencja i Padwa. Wyjazd jest planowany 10 października a powrót w późnych godzinach wieczornych 19 października. W programie nie ma żadnych nocnych przejazdów. Cena 2090 zł. Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy od jutro wraz z zaliczką 500 zł. Zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy u grobu św. Jana Pawła II i w wielu innych świętych miejscach.

 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!


Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

menu