OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                                 27  LIPCA  2014
       

Wprowadzenie : Zgromadzeni jako lud Boży, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Ojcu Franciszkowi za wakacyjną posługę w naszej parafii. Po Mszach św. Ojciec Franciszek rozprowadzał będzie kalendarze misyjne na przyszły rok. Ofiara składana za kalendarz jest naszym wsparciem dzieła misyjnego prowadzonego przez Ojców Oblatów.
 2. Dziś o godz. 17.15 na czytanie zalecek rocznych i różaniec za ++ zalecanych.
 3. Apelujemy do parafian o podjęcie ofiary trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która będzie wyłożona na ołtarzu Matki Bożej po chórem.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy parafian do licznego korzystania ze sakramentów świętych.
 7. W piątek okazja do spowiedzi św. rano od godz. 6.30 a popołudniu od godz. 17.00. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na minuty bezpośrednio poprzedzające Mszę św.
 8. W piątek i w sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej zaznaczając czy kapłan ma przyjechać w piątek czy w sobotę.
 9. W sobotę po Mszach św. modlitwy i uczczenie Relikwii św. Jana Pawła II.
 10. W przyszłą niedzielę 3 sierpnia przypada w naszej parafii odpust ku czci N.M.P. Królowej Aniołów – PORCJUNKULA. Kazania wygłosi Ojciec franciszkanin z Cieszyna. Zachęcamy parafian do zyskania daru odpustu. Szczególnie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.
 12. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabycia i czytania.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniach od 4 do 6 września pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia. Zapisy przyjmuje p. Krystyna Ratowska.
 14. W księgarni św. Jacka przy kościele Serca Pana Jezusa przyjmowane są zapisy na diecezjalną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która będzie od 6 do 11 sierpnia. Zachęcamy parafian do pielgrzymowania.
 15. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w piątek od 17.00 do 17.45 w specjalnym busie na parkingu przed kościołem. Cena 25 zł. Szczegóły na plakacie w gablotce i na ulotkach pod chórem.
 16. Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa zwraca się z prośbą do parafian o udział w akcji krwiodawstwa. Odbędzie się ona w niedzielę 3 sierpnia od 8.30 do 13.00 w domu katechetycznym przy naszej parafii. Prosimy o przybywanie po spożyciu lekkiego posiłku oraz wypiciu większej ilości płynów. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Gorąco polecamy parafianom tę akcję i zachęcamy do tego wyraźnego znaku miłości bliźniego, jakim jest oddanie krwi tym, którzy jej bardzo potrzebują. Osoby zgłaszające się na akcję prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.
 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku i szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem. Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych. W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Ofiary można składać także na konto parafii:

 Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.