OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                                 20  KWIETNIA  2014
       

Wprowadzenie : Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. Niech nasze serca napełnia nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością. Składka dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i naszym Miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, pełnych nadziei, miłości i optymizmu oraz zdrowia i pomyślności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały niech darzy Was także Swoim błogosławieństwem w codziennym życiu i niech Was umacnia w drodze do świętości.
 2. Dziękujemy Wszystkim, którzy pod opieką ks. Tomasza przyczynili się do przygotowania ciemnicy i Bożego Grobu a Wam wszystkim za tak liczny udział w ceremoniach Świętego Triduum Paschalnego.
 3. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nieszpory świąteczne o godz. 17.30.
 4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego i kanonizacją bł. Jana Pawła II. Nowennę odprawiamy przed ranną Mszą św. o godz. 6.45 a jutro o godz. 8.45.
 5. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego a składka przeznaczona będzie na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o dobro naszej parafii zapewniamy o swojej modlitwie.
 7. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy ostatnie spotkanie przed uroczystością komunijną.
 8. W środę przypada dzień imienin księdza proboszcza Jerzego. Zapraszamy do wdzięcznej modlitwy za solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Także w środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Zapraszamy maturzystów do wspólnej modlitwy o zdanie egzaminu oraz właściwy wybór dalszej drogi życiowej. Rozpoczniemy w piątek o 18.00 Mszą, po niej adoracja i błogosławieństwo indywidualne.
 12. Ze względu na trwającą Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje nas praktyka postna.
 13. W przyszłą niedzielę przypada radosny dzień kanonizacji Jana Pawła II. By chętni mogli przeżywać tę uroczystość za pomocą telewizji o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Uczyńmy co w naszej mocy aby w tym szczególnym dniu uczestniczyć we Mszy św. Oglądając transmisję kanonizacyjną nie spełnimy obowiązku uczestnictwa we Mszy św. jeśli jesteśmy sprawni i zdrowi. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli uczcić obecne w naszej parafii relikwie krwi Jana Pawła II.
 14. Także w przyszłą niedzielę będziemy mogli do domu zabrać płomień z Łagiewwnik – Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Przy tym płomieniu powinniśmy się w gronie rodzinnym zebrać na modlitwie w przyszłą niedzielę o godz. 21.37 by podziękować panu Bogu za Naszego Papieża, za Jego kanonizację i powierzać się Bogu przez Jego przyczynę. Oby ta iskra dotarła do każdej naszej rodziny dlatego zachęcamy aby zabrać z sobą do kościoła jakąś świecę, lampion czy znicz.
 15. W przedsionku zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Przed kościołem dostępna jest świąteczna gazetka parafialna „Bliżej Siebie” a także specjalne wydanie tej gazetki po wizytacji w naszej parafii.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na wsparcie rozgłośni diecezjalnego radia – Anioł Beskidów. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej składki.
 17. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka

  Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem. Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych. W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Ofiary można składać także na konto parafii:

 Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej
NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.