Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  2018.02.18

 

Wprowadzenie: W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas pokuty i przygotowania do świętowania Chrystusowej Paschy. Jesteśmy wezwani do nawrócenia się, czyli odnalezienia drogi prowadzącej do Boga i do lepszego życia. Jezus kuszony na pustyni pokazuje nam, że duchowa przemiana wymaga samotności i walki. To, co grzesz­ne w nas musi umrzeć. Prośmy Pana, aby dał nam siłę do pokonania pokus i do owocnego przeżycia tego świętego czasu łaski. Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. a o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 2. W poniedziałek po Mszach św. modlitwy do bł. ks. Jerzego Popiełuszko a w piątek do św. Ojca Pio oraz możliwość uczczenia Relikwii.

 3. We wtorek o 17.30 Nabożeństwo do św. Antoniego a Mszą św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie Grupy Wsparcia Po Stracie.

 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a o 19.00 spotkanie z cyklu Okulary Wiary.

 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 6. W sobotę o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców i chrzestnych jako przygotowanie do Mszy św. chrzcielnej która będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.

 7. W zakrystii można składać kartki z wypominkami za naszych zmarłych do modlitw przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Dobrodziejów zatroskanych o naszą parafię zapewniamy o codziennej modlitwie w tej świątyni.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na pomoc biednym dzieciom w misyjnych krajach afrykańskich. Zespół Charytatywny prosimy o zebranie tej ofiary.

 10. W przedsionku zakrystii jest do nabycia parafialna prasa religijna. Gorąco zachęcamy do kupna i czytelnictwa katolickiej prasy, która ma ogromne znaczenie formacyjne i informacyjne dla ludzi wierzących.

 11. Klub Gazety Polskiej w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie dyskusyjne dotyczące problematyki samorządowej z udziałem Radnego Rady Miejskiej w Bielsku - Białej doktora Konrada Łosia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. ok. 18.30 w domu katechetycznym.

 12. Zmarła Genowefa Zuziak. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia - życzymy najobfitszych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego! Wszystkim życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Świętego Franciszka!

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.
Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.
W każdą trzecią niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.
Ofiary można składać także na konto parafii:

  

Bank PKO SA oddział w Bielsku-Białej

NRB 04 1240 1170 1111 0000 2408 7650

 

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać ogłoszenia parafialne, bezposrednio do swojej skrzynki mailowej zapisz się do naszego newslettera.

Zapamiętaj mnie (90 dni)